Trudny problem kociej sierści

Offended cat with a guilty look close up.

Każdy, kto ma w domu kota doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele trudu kosztuje utrzymanie domu w czystości. Nie wynika to z bałaganiarstwa zwierzęcia, ale raczej z problemu jego sierści. Koty gubią włosy przez cały rok, a najchętniej zostawiają je w dywanie, na kanapie, czy na fotelu. Siadając w takim miejscu można mieć pewność, że ubranie całe będzie oblepione sierścią, którą trudno się usuwa. Weterynarze polecają właścicielom tabletki na wypadanie sierści u kota marki Yarrowia Canifelox. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ takie suplementy zawierają kompleks ważnych witamin i minerałów, które wzmacniają sierść i nadają jej blasku. Znacznie rzadziej wypada ona i pozostawia po sobie ślad.

Które tabletki na wypadanie sierści u kota warto wybrać?

Najlepiej z takim pytaniem zwrócić się do zaprzyjaźnionego weterynarza. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo bogaty wybór tego typu specyfików, ale każdy z nich ma nieco inny skład. Nie ma sensu sięgać po tabletki z górnej półki cenowej, ale te najtańsze mogą okazać się nieskuteczne. Niekiedy lekarze wykonują badanie krwi kota, aby sprawdzić, czy nie cierpi on na niedobory i właściwie dopasować dla niego suplement.

Czy same tabletki na wypadanie sierści u kota wystarczą?

Poza suplementacją, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zwierzę się odżywia. Najlepiej, aby kot jadał suchy pokarm, który jest zbilansowany i sam bogaty w różnego rodzaju witaminy. Poza tym, warto zadbać o swojego pupila i przynajmniej raz w tygodniu zapewnić mu porządne czesanie. To najlepszy sposób na skuteczne pozbycie się martwej sierści.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*